Vinný lístek

ilustrační foto

Historie firmy a rodinné tradice sahá až do poloviny 19.století. Současný vinohradník a vinař Petr Skoupil, se výrobě vína věnuje již od svých 23 let a vinařství provozuje nepřetržitě od roku 1992. Vychází z historických kořenů pěstování vinné révy a výroby vína v regionu Velké Bílovice.

Vinařská firma vznikla v roce 1992 a navázala tak na více než dvacetiletou rodinnou vinohradnickou a vinařskou tradici. V začátcích firma hospodařila v klasickém vinném sklípku. V roce 1994 se stěhovali do nově zbudovaného objektu a v roce 2003 přesídlili do stávajícího moderního provozu, který se nachází v nové průmyslové zóně Velkých Bílovic. Místnosti pro výrobu jsou chlazeny, skladové prostory klimatizovány. Hospodaří na 10 ha vlastních vinic, zbývající část hroznů nakupují od stálých dodavatelů. Zaměřují se pouze na zpracování moravských hroznů, většinou z Velkých Bílovic.

Rodinná vinařská firma Holánek sídlí v obci Ivaň v mikulovské vinařské oblasti. Základem pro vírobu vín je kvalitní surovina z vlastních vinic. Hrozny pěstuje na 22 hektarech a na celé ploše hospodaří systémem integrované produkce. V praxi to znamená minimalizaci chemických zásahů a co možná největší podporu vlastních obraných mechanismů ekosystému ve vinohradu. Vinice jsou celoplošně zatravněny, čímž vzniká prostor pro vytvoření vhodných životních podmínek pro velké množství různých druhů rostlin a živočichů. Tato biodiverzita zaručuje vznik přirozené rovnováhy v ekosystému vinice. Výsledkem této práce jsou kvalitní zdravé hrozny, které mohou zrát až do pozdního podzimu.

ilustrační fotoF. F. Coppola koupil jedno z prvních kalifornských vinařství, které založil v roce 1879 finský kapitán Gustav Niebaum. Navzdory tomu, že nepocházel z žádné vinařské rodiny, vybudoval v mírném svahu vysoce funkční usedlost Ingenook. Byl to tak dobrý projekt, že ani vzhledem k nejmodernějším technologiím nebylo potřeba nějak zvlášť měnit dispozice budovy. Dodnes sem při vinobraní přijíždějí náklaďáky se sklizenými hrozny z horní strany a dál jde vše šetrně samospádem až do sklepů vytesaných čínskými dělníky ve skále. Nic se nemusí přečerpávat, a tak narušovat cennou surovinu.

ilustrační fotoVinařství slavného francouzského herce Pierra Richarda se nachází na poloostrově sv. Martin, kde je obhospodařováno 17,5 hektarů vinic v zařazení AOC a výnosy nepřesahují 25–30 hl/ha při produkci 80 000 lahví ročně. Výhradně ruční sběr, tradiční zpracování, původní technologie a v neposlední řadě vlastní výroba dubových sudů činí z tohoto vinařství jednoho z posledních typických představitelů regionu. Vinařství Pierra Richarda je držitelem několika významných domácích i zahraničních ocenění.

ilustrační fotoDalší slavný francouzský herec Gerard Depardieu vlastní vinařství v centru oblasti AOC Anjou. Sklepy i se zámeckou usedlostí zakoupil herec roku 1989 a od té doby jsou vinice rozšiřovány až na současných 120 hektarů. Snaha k zachování co nejvyššího podílu ručních prací, tradičních postupů a technologií, umožňuje vznik vín odrážejících základní životní filosofii Gerarda Depardieu k svobodě a nespoutanosti lidského ducha.


Info box

Přípravíme Vám bezlepkovou pizzu!

Dietní jídelní lístek!

Nízkocholesterolov, žlučníková a diabetická dieta nově na našem jídelním lístku.

Exkluzivní cibetková káva Kopi Luwak

Kopi Luwak - tzv. cibetková káva původem z Indonesie. Jde o nejvzácnější kávu na světě, která je ručně sbíraná ve volné přírodě z trusu cibetek.

Rozvoz jídel po Žižkově a Vinohradech zdarma!

Rozvoz alkoholických i nealkoholických nápojů a jídel!

Rozvoz po Žižkově a Vinohradech ZDARMA!
Při objednávce nad
1500 Kč doprava po Praze
ZDARMA!

Snídaně je základ dne!

Děnně snídaně / Daily Breakfast / Täglich Frühstück (Desayuno, Petit Déjeuner, Prima Colazione, Reggeli)

Pivnice U Sadu

Od 1.1.2018 jsme povinni zpoplatnit dle novely zákona č.477/2001 odnosové igelitové tašky, za které si budeme účtovat 2 Kč.