Dietní menu

Nabízíme Vám tyto tři typy diet: Žlučníkovou s omezením tuku, Nízkocholesterolovou a Diabetickou. Pro Vás, kteří trpíte celiakií, nebo alergií na lepek připravíme každou pastu z menu z bezlepkových, bezvaječných penne rigate.

K zásadám dietního stravování patří prvotřídní suroviny, omezování tepelné úpravy a ostrého koření. Doporučuje se kořenit zelenými natěmi a podle choroby zvyšujeme, nebo snižujeme určité živiny. Dbáme na pravidelnost pokrmů, zvláště na vkusnou úpravu, která zvyšuje chuť k jídlu.

Při chorobách slinivky břišní, žlučníku, žlučníkových cest, a žlučníkových kamenech. Dále po infekční žloutence a při chronických střevních poruchách. Jídla musí být vařená, nebo dušená, méně kořeněná a kyselá, netučná a lehce stravitelná. Vylučujeme tuky, vejce, tučná masa a vnitřnosti, syrovou tvrdou zeleninu, koření, houby i kávu. Ovšem také sladké tučné moučníky, smažené pokrmy, čerstvé pečivo, luštěniny, ledové nápoje, zmrzliny a alkohol.

Objednejte si online >>

Při vysokém obsahu cholesterolu v krvi se omezují glycidy, tuky a smažení. Doporučuje se česnek, olivový a slunečnicový olej. Dále ryby, ovoce a zelenina, ale i netučné sýry a mléko.

Objednejte si online >>

Strava musí být pravidelná, minimálně šest krát denně. Nutný je příjem sacharidů ve snížených dávkách. Stálou součástí jídelníčku je ovoce a zelenina, vylučujeme cukr a med.

Objednejte si online >>


Info box

Přípravíme Vám bezlepkovou pizzu!

Dietní jídelní lístek!

Nízkocholesterolov, žlučníková a diabetická dieta nově na našem jídelním lístku.

Exkluzivní cibetková káva Kopi Luwak

Kopi Luwak - tzv. cibetková káva původem z Indonesie. Jde o nejvzácnější kávu na světě, která je ručně sbíraná ve volné přírodě z trusu cibetek.

Rozvoz jídel po Žižkově a Vinohradech zdarma!

Rozvoz alkoholických i nealkoholických nápojů a jídel!

Rozvoz po Žižkově a Vinohradech ZDARMA!
Při objednávce nad
1500 Kč doprava po Praze
ZDARMA!

Snídaně je základ dne!

Děnně snídaně / Daily Breakfast / Täglich Frühstück (Desayuno, Petit Déjeuner, Prima Colazione, Reggeli)

Pivnice U Sadu

Od 1.1.2018 jsme povinni zpoplatnit dle novely zákona č.477/2001 odnosové igelitové tašky, za které si budeme účtovat 2 Kč.